Rymanów-Zdrój to małe uzdrowisko włożone w północnej części Beskidu Niskiego. Występuje w malowniczej dolinie potoku Tabor oraz otoczone jest lesistymi, stromymi stokami Zamczysk i Mogiły. Przewidziane w dodatkowej połowie XIX w. uzdrowisko specjalizuje się w pomaganiu dzieci, i dodatkowo w terapiach twarzy z wadami układu krążenia, dróg oddechowych, nerek oraz narządów ruchu. Za chwilę założenia uzdrowiska przypisuje się rok 1876 r., skoro to Anna Potocka podczas spaceru po lesie z dziećmi odkryła źródło wody, o, kiedy pokazało się po badaniach, wielkim stężeniu jodu i żelaza. W nowych latach uprawiane były sięgania innych źródeł, którym przekazywałeś chemik Tytus Sławik. Wokół odkrywanych zdrojów zaczęto tworzyć uzdrowisko, które zadebiutowało na wystawie ekologicznej w Krakowie w 1882 r. Dużo mocno zaczęto tu sanatorium dziecięce, jednocześnie powstawały te wille zdrojowe budowane według projektów szwajcarskich, i ponad potokiem Tabor wytyczono park z ulicami spacerowymi. Z czołowej zabudowy Rymanowa-Zdroju do znanych klimatów zostało niewiele, ze względu na aktualne, że przetoczył się tędy front I i II wojny światowej. Dziś zobaczyć można niemało przebudowanych dość mocno uzdrowiskowych willi, w obecnym Opatrzność, Marię lub Biały Orzeł oraz wybudowany w dwudziestoleciu międzywojennym kościół św. Stanisława. Dziś Rymanów-Zdrój to kameralne, całoroczne uzdrowisko z malowniczym, niedawno wyremontowanym parkiem zdrojowym, wydobywającym się wzdłuż Taboru. Jest tutaj cicho i cisza, co ułatwia spokojowi i dietom. Nowoczesne zabiegi lecznicze można modyfikować spacerami po strony. Wokół uzdrowiska wytyczono wiele ścieżek spacerowych z zajęciami odpoczynku. Realizują one na okoliczne wzgórza do niedalekiego Iwonicza Zdroju czyli do nieistniejącej już wsi Wołtuszowa. Przy niektórych spośród nich ustawiono sprzęty do szkoleń, tworząc szlaki zmieszane z siłownią na darmowym powietrzu.

Oferujemy Państwu apartamenty - samodzielne mieszkania z własnymi wejściami z zewnątrz budynku, pozwalającymi wrażenie dyskrecji, komfortu i zabezpieczenia pobytu.

Noclegi w pojedynczym miasta Rymanowa Zdroju w otoczeniu Parku Zdrojowego, to zielona strefa uzdrowiskowa gwarantująca dobry wypoczynek, skłaniająca do spacerów oraz aktywnego noclegi rymanow zdroj wypoczynku. Możliwość wykorzystania z ambulatoryjnych zabiegów medycznych podawanych przez Uzdrowisko Rymanów.

Mieszkania nakładają się z salonu, sypialni, w sumy wyposażonej kuchni lub dodatku kuchennego, łazienki i tarasu czy balkonu.

We ogólnych miejscach bezpłatny, bezprzewodowy Internet Wi-Fi. Do możliwości Małżeństwa jest ogródek z tłem do grillowania, zamykane pomieszczenie garażowe na rowery, samochody oraz ogólna pralka. Miejsca postojowe przy posesji ceń na ścieżce osiedlowej.

Informacje

Kategoria: Usługi

Tagi dla artykułu

usługi